NFM31KC104R1H3L
文件
商品說明
| Capacitance | 100 nF |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 6 A |
| Current Rating | 6 A |
| DC Resistance (DCR) | 3 mΩ |
| Height | 1.5 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Termination | SMD/SMT |
| Thickness | 1.3 mm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 10.007382 mg |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 12
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $12.527 |
| 10 - 49 | $8.066 |
| 50 - 99 | $7.508 |
| 100 - 499 | $7.136 |
| 500 - 999 | $7.062 |
| 1,000 - 1,999 | $7.006 |
| 2,000 - 3,999 | $6.978 |
| 4,000 - | $6.969 |




