RCER72A474K2M1H03A
MURATA

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-4
Management ID:st67627535
Date Code:2018
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
商品說明
| Category | Condensers Ceramic Multilayer condensers/capacitors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | RCE |
| Capacitance | 0.47 μF |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Lead Style | Leaded |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±10% |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.217"L x 0.124"W(5.50mm x 3.15mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Package / Case | Radial |
| Automotive | Yes |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 4,019
MOQ:207
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 207 - 2,069 | $0.378 |
| 2,070 - 10,349 | $0.369 |
| 10,350 - 20,699 | $0.362 |
| 20,700 - 103,499 | $0.356 |
| 103,500 - 206,999 | $0.353 |
| 207,000 - 413,999 | $0.352 |
| 414,000 - 827,999 | $0.351 |
| 828,000 - | $0.351 |



