LB-602VA2
ROHM
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-1
Management ID:st67275102
Date Code:2420
Lifecycle Status:Production (Last Updated: 4 years ago)
文档
商品說明
| Case/Package | DIP |
| Character Height | 14.3 mm |
| Character Width | 8 mm |
| Color | Red |
| Element Configuration | Common Anode |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Height | 18.9992 mm |
| Illumination Color | Red |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Luminous Intensity | 16 mcd |
| Max Operating Temperature | 75 °C |
| Max Power Dissipation | 60 mW |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Characters | 2 |
| Number of Contacts | 18 |
| Number of Pins | 18 |
| Number of Segments | 7 |
| Operating Supply Voltage | 2 V |
| Packaging | Bulk |
| Test Current | 10 mA |
| Wavelength | 650 nm |
| Width | 24.9936 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 190
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $5.52 |
| 10 - 49 | $2.619 |
| 50 - 99 | $2.206 |
| 100 - 499 | $2.124 |
| 500 - 999 | $2.062 |
| 1,000 - 1,999 | $2.021 |
| 2,000 - 3,999 | $2.012 |
| 4,000 - | $2.006 |





