ADG408BNZ
ANALOG DEVICES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67273538
Date Code:22+
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Analog switches/Multiplexers/Demultiplexers |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | LC2MOS |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 12 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±15V |
| On-State Resistance (Max) | 90Ohms |
| Switch Circuit | 1 x 8 : 1 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




