AD812ARZ
ANALOG DEVICES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67273533
Date Code:22+
文件
商品說明
| -3db Bandwidth | 145 MHz |
| Case/Package | SOIC |
| Common Mode Rejection Ratio | 58 dB |
| Contact Plating | Tin |
| Dual Supply Voltage | 9 V |
| Gain Bandwidth Product | 145 MHz |
| Height | 1.5 mm |
| Input Bias Current | 1.5 µA |
| Input Capacitance | 1.7 pF |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Power Dissipation | 900 mW |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.2 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 4.5 mA |
| Number of Amplifiers | 2 |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Current | 11 mA |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Output Current | 50 mA |
| Output Current per Channel | 50 mA |
| Power Dissipation | 900 mW |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Quiescent Current | 5.5 mA |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8542330000, 8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000, 8542330000|8542330000|8542330000|8542330000 |
| Settling Time | 40 ns |
| Slew Rate | 425 V/µs |
| Voltage Gain | 73 dB |
| Width | 4 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




