UCD1K331MNQ1MS
NICHICON

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st67233712
Date Code:14
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 330 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 16 mm |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 16.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 17.5006 mm |
| Impedance | 170 mΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 264 µA |
| Life (Hours) | 5000 hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 793 mA |
| Schedule B | 8532220020 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 80 V |
| Voltage Rating | 80 V |
| Voltage Rating (DC) | 80 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 50
MOQ:24
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 24 - 239 | $4.002 |
| 240 - 1,199 | $3.955 |
| 1,200 - 2,399 | $3.88 |
| 2,400 - 11,999 | $3.824 |
| 12,000 - 23,999 | $3.796 |
| 24,000 - 47,999 | $3.792 |
| 48,000 - 95,999 | $3.787 |
| 96,000 - | $3.779 |



