ECHU1C103GX5
PANASONIC
RoHS狀況:N/A
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st67115617
文件
商品說明
| Capacitance | 10 nF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Depth | 1.25 mm |
| Dielectric | PPS |
| Dielectric Material | Polyphenylene |
| Dissipation Factor | 0.6 % |
| Height | 1.3 mm |
| Height - Seated (Max) | 1.2954 mm |
| Insulation Resistance | 3 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Hours) | 500 hours |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Schedule B | 8532250080, 8532250080|8532250080, 8532250080|8532250080|8532250080, 8532250080|8532250080|8532250080|8532250080 |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 2 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (AC) | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 3,000
MOQ:3,000
SPQ:3,000




