PCR1C471MCL6GS
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st66128660
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 470 µF |
| Case/Package | Radial |
| Depth | 8.3 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.08 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 17 mΩ |
| Height | 10 mm |
| Height - Seated (Max) | 10.1092 mm |
| Lead Pitch | 3.2 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 4000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 3.4 A |
| Ripple Current (AC) | 3.4 A |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Weight | 749.986634 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 46
MOQ:30
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 30 - 45 | $2.466 |
| 46 - | $1.832 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



