NFM41PC204F1H3L
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 200 nF |
| Case/Package | 1806 |
| Case Code (Imperial) | 1806 |
| Case Code (Metric) | 4516 |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 40 mΩ |
| Depth | 1.6 mm |
| Frequency | 1 kHz |
| Height | 1 mm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Number of Pins | 1806 |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Tolerance | 80 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 2,921
MOQ:29
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 29 - 116 | $2.534 |
| 117 - 334 | $2.082 |
| 335 - 1,449 | $1.896 |
| 1,450 - 2,372 | $1.727 |
| 2,373 - | $1.647 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



