LQM21FN100N00L
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQM21 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 60mA |
| Current - Saturation (Isat) | 60mA |
| Inductance | 10 µH |
| Inductance Frequency - Test | 1MHz |
| Frequency - Self Resonant | 15MHz |
| DC Resistance (DCR) | 650mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±30% |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0805(2012メートル法) |
| Size / Dimension | 0.079"L x 0.049"W(2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.057" (1.45mm) |
| Material - Core | Ferrite |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 43
MOQ:43
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 43 - | $1.708 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |




