LM317BTG
ON SEMICONDUCTOR
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st66101127
文件
商品說明
| Case/Package | TO-220-3 |
| Contact Plating | Tin |
| Current Rating | 1.5 A |
| Dropout Voltage | 1.95 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Height | 15.75 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Input Voltage | 40 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 400 mA |
| Max Output Voltage | 37 V |
| Min Current Limit | 1.5 A |
| Min Input Voltage | 4.2 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Output Voltage | 1.2 V |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Number of Pins | 3 |
| Number of Regulators | 1 |
| Operating Supply Voltage | 40 V |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 37 V |
| Polarity | Positive |
| Power Rating | 20 W |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80 dB |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reference Voltage | 1.3 V |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Weight | 4.535924 g |
| Width | 4.82 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,852
MOQ:39
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 39 - 58 | $1.908 |
| 59 - 154 | $1.419 |
| 155 - 342 | $1.23 |
| 343 - 738 | $1.123 |
| 739 - 1,338 | $1.026 |
| 1,339 - | $0.934 |
| - | - |
| - | - |




