D4E-1B20N
OMRON

RoHS狀況:N/A
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st61404715
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Actuator Length | 12.3952 mm |
| Approvals | CCC, CSA, TUV, UL |
| Contact Current Rating | 5 A |
| Contact Resistance | 15 mΩ |
| Contact Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Current Rating | 5 A |
| Depth | 18 mm |
| Differential Travel | 101.6 µm |
| Electrical Life | 10 Mcycles |
| Height | 36.4 mm |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount, Panel, Screw |
| Operating Force | 11.77 N |
| Operating Position | 31.369 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 2.9972 mm |
| Pretravel | 1.5 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| Sealable | IP67 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Screw |
| Throw Configuration | DPST |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $43.063 |
| 10 - 49 | $40.263 |
| 50 - 99 | $39.33 |
| 100 - 499 | $38.863 |
| 500 - 999 | $38.583 |
| 1,000 - 1,999 | $38.024 |
| 2,000 - 3,999 | $37.65 |
| 4,000 - | $37.576 |



