D2RV
OMRON

RoHS狀況:N/A
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st61404633
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Ambient Temperature Range High | 60 °C |
| Approvals | UL |
| Case/Package | 100 |
| Contact Current Rating | 250 mA |
| Contact Resistance | 150 mΩ |
| Current Rating | 250 mA |
| Differential Travel | 787.4 µm |
| Electrical Life | 3 Mcycles |
| Height | 10.7 mm |
| Life (Cycles) | 3 Mcycles |
| Max Operating Temperature | 60 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Mechanical Life | 10 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 490 mN |
| Operating Position | 14.4018 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 635 µm |
| Pretravel | 1.6002 mm |
| Ratings | IP40 |
| Switch Function | Off-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPST |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Weight | 7 g |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



