D2HW-C201H
OMRON

RoHS狀況:N/A
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st61404624
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Case/Package | 125 |
| Contact Current Rating | 2 A |
| Contact Material | Gold, Silver |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 150 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 8.3 mm |
| Differential Travel | 254 µm |
| Electrical Life | 100 kcycles |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Max Voltage Rating (DC) | 42 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount , Panel, Screw , Solder |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 750 mN |
| Operating Position | 6.35 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 1.397 mm |
| Ratings | Dust Tight, IP67, Waterproof |
| REACH SVHC | Unknown |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | Solder |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (AC) | 125 V |
| Voltage Rating (DC) | 12 V |
| Weight | 700.006425 mg |
| Width | 5.3 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 346
MOQ:3
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 3 - 29 | $7.127 |
| 30 - 149 | $6.381 |
| 150 - 299 | $5.821 |
| 300 - 1,499 | $5.447 |
| 1,500 - 2,999 | $5.373 |
| 3,000 - 5,999 | $5.317 |
| 6,000 - 11,999 | $5.298 |
| 12,000 - | $5.289 |



