D2F-01F-T
OMRON

RoHS狀況:N/A
庫存類別:授權代理店
供應商排名:A-2
Management ID:st61404605
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Contact Current Rating | 100 mA |
| Contact Material | Gold |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Resistance | 100 mΩ |
| Current Rating | 100 mA |
| Depth | 5.8 mm |
| Differential Travel | 127 µm |
| Electrical Life | 30 kcycles |
| Lead Free | Lead Free |
| Life (Cycles) | 100 kcycles |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Current Rating | 100 mA |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Mechanical Life | 1 Mcycles |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Force | 740 mN |
| Operating Position | 5.5118 mm |
| Orientation | Straight |
| Overtravel | 254 µm |
| Pretravel | 508 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Ratings | IP40 |
| REACH SVHC | Unknown |
| Schedule B | 8536509040, 8536509040|8536509040|8536509040|8536509040|8536509040 |
| Switch Function | On-Mom |
| Termination | PC Pins |
| Throw Configuration | SPDT |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Weight | 500 mg |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 100
MOQ:6
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 6 - 59 | $3.564 |
| 60 - 299 | $3.19 |
| 300 - 599 | $2.817 |
| 600 - 2,999 | $2.742 |
| 3,000 - 5,999 | $2.724 |
| 6,000 - 11,999 | $2.686 |
| 12,000 - 23,999 | $2.658 |
| 24,000 - | $2.649 |



