USR1H010MDD
NICHICON

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st61256702
Date Code:21
文件
商品說明
| Capacitance | 1 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 4 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 7 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead Diameter | 450 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lead Pitch | 1.5 mm |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Through Hole |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 10 mA |
| Ripple Current (AC) | 10 mA |
| Termination | Radial |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 350
MOQ:300
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 300 - 2,999 | $0.309 |
| 3,000 - 14,999 | $0.301 |
| 15,000 - 29,999 | $0.295 |
| 30,000 - 149,999 | $0.292 |
| 150,000 - 299,999 | $0.291 |
| 300,000 - 599,999 | $0.29 |
| 600,000 - | $0.29 |
| - | - |




