LQG15HS56NJ02D
MURATA
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-4
Management ID:st60689115
Date Code:2022
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQG15 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 250mA |
| Inductance | 56 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 800MHz |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) | 820mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0402(1005メートル法) |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Material - Core | Air |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.
庫存量: 8,751
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 49 | $0.228 |
| 50 - 99 | $0.166 |
| 100 - 299 | $0.099 |
| 300 - 499 | $0.055 |
| 500 - 999 | $0.046 |
| 1,000 - 3,999 | $0.039 |
| 4,000 - 4,999 | $0.034 |
| 5,000 - | $0.034 |




