NFM18PS474R0J3D
MURATA
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
包裝類型:cut tape
Management ID:st49416040
Date Code:19+
文件
商品說明
| Capacitance | 470 nF |
| Case/Package | 0603 |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Depth | 800 µm |
| Height | 700 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 600 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 100 V |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Width | 800 µm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




