MAX256ASA+T
MAXIM
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49410734
Date Code:20+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | SOIC |
| Evaluation Kit | Yes |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Features | UVLO |
| Interface | Logic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Current | 1 A |
| Max Power Dissipation | 1.509 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 1.06 mA |
| Number of Outputs | 2 |
| Number of Pins | 8 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Current per Channel | 1 A |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | Unknown |
| Resistance | 500 mΩ |
| Schedule B | 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|85 |
| Topology | Full-Bridge |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



