MAX1595EUA50+T
MAXIM
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49410532
Date Code:20+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | MAXIM |
| Output Type | Fixed |
| Voltage - Input (Max) | 5.5 V |
| Voltage - Input (Min) | 1.8 V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5 V |
| Current - Output | 125 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 1MHz |
| Topology | Charge pump |
| Synchronous Rectifier | No |
| Product Overview | IC REG CHARG PUMP 5V 125MA 8UMAX |
| Function | Step-up/Step-down |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C(TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 8-uMAX/uSOP |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



