LTC4012IUF-2#PBF
ANALOG DEVICES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49409577
Date Code:2020+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | QFN |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Max Charge Current | 12 A |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Output Voltage | 28 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Input Voltage | 6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 6 V |
| Nominal Input Voltage | 12 V |
| Number of Cells | 4 |
| Number of Pins | 20 |
| Output Voltage | 28 V |
| REACH SVHC | No |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



