LQG15HN27NJ02D
MURATA
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49408669
Date Code:2014+
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | MURATA |
| Series | LQG15 |
| Type | Multilayer |
| Current Rating (Amps) | 300mA |
| Inductance | 27 nH |
| Inductance Frequency - Test | 100MHz |
| Frequency - Self Resonant | 1.6GHz |
| Q @ Freq | 8 @ 100MHz |
| DC Resistance (DCR) | 670mOhms(Max) |
| Shielding | Unshielded |
| Tolerance | ±5% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 0402(1005メートル法) |
| Size / Dimension | 0.039"L x 0.020"W(1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Material - Core | Air |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




