LMR16006YQDDCRQ1
Texas Instruments
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49408044
Date Code:21+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Power regulators -DC/DC switching regulators |
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | SIMPLE SWITCHERR |
| Output Type | Variable |
| Voltage - Input (Max) | 40 V |
| Voltage - Input (Min) | 4 V |
| Voltage - Output (Max) | 38.8 V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 0.765V |
| Current - Output | 600 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Frequency - Switching | 2.1MHz |
| Topology | Buck |
| Synchronous Rectifier | No |
| Product Overview | IC REG BUCK ADJ 600MA SOT23 |
| Function | Step-down (Buck) |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 125°C(TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | SOT-23-THIN |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



