IHLP4040DZER2R2M01
VISHAY
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49403432
Date Code:2019+
文件
商品說明
| Category | Inductors/Coils/Chokes Fixed inductors |
| Manufacturer | VISHAY |
| Series | IHLP-4040DZ-01 |
| Type | Molded |
| Current Rating (Amps) | 12A |
| Current - Saturation (Isat) | 25.6A |
| Inductance | 2.2 µH |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |
| DC Resistance (DCR) | 9mOhms(Max) |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | ±20% |
| Operating Temperature Range | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 4040 |
| Size / Dimension | 0.425"L x 0.400"W(10.80mm x 10.16mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




