HSMG-C170
AVAGO TECHNOLOGIES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49403015
Date Code:16+
文件
商品說明
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Color | Green |
| Depth | 1.25 mm |
| Dominant Wavelength | 572 nm |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.2 V |
| Height | 800 µm |
| Illumination Color | Green |
| Lead Free | Lead Free |
| Lens Color | Clear, White |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Luminous Intensity | 15 mcd |
| Max Junction Temperature (Tj) | 95 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Elements | 1 |
| Number of LEDs | 1 |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Cut Tape |
| Peak Wavelength | 570 nm |
| Power Dissipation | 52 mW |
| Power Rating | 52 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Test Current | 20 mA |
| Viewing Angle | 170 ° |
| Wavelength | 572 nm |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




