BTS4175SGA
INFINEON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
包裝類型:cut tape
Management ID:st49395719
Date Code:21+
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs Power distribution switches |
| Manufacturer | INFINEON |
| Series | Classic PROFET |
| Switch Type | High-Side |
| Number of outputs (ratio Input: Output) | 1 |
| Rds On (Typ) | 175 mOhms@Tj=25°C |
| Built in Switch | 有り |
| Current Limit | 6.5 A |
| Operating voltage | 6 ~ 52 V |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ +150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package | PG-DSO-8 |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.




