BD7411G-TR
ROHM
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
包裝類型:cut tape
Management ID:st49394638
Date Code:20+
文档
商品說明
| Case/Package | SSOP |
| Contact Plating | Copper, Silver, Tin |
| Height | 1.1 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Max Output Current | 1 mA |
| Max Power Dissipation | 540 mW |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 2 mA |
| Number of Pins | 5 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Output Current | 1 mA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Power Dissipation | 540 mW |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sensing Method | Hall Effect |
| Termination | SMD/SMT |
| Type | Bipolar Switch |
| Width | 1.6 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.




