ADAU1772BCPZ-R7
ANALOG DEVICES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49390050
Date Code:17+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Case/Package | LFCSP EP |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | I2C, I2S, SPI, Serial |
| Lead Free | Contains Lead |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.045 V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of A/D Converters | 4 |
| Number of ADC Channels | 4 |
| Number of D/A Converters | 2 |
| Number of DAC Channels | 2 |
| Number of GPIO | 7 |
| Number of Pins | 40 |
| Packaging | Digi-Reel® |
| REACH SVHC | No |
| Resolution | 3 B |
| Sampling Rate | 192 ksps |
| Schedule B | 8542390000, 8542390000|8542390000|8542390000|8542390000|8542390000 |
| Signal to Noise Ratio (SNR) | 102 dB |
| Type | General Purpose |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



