AD9144BCPZRL
ANALOG DEVICES
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49389775
Date Code:1627+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Category | Integrated circuits/ICs DA converters DAC |
| Manufacturer | ANALOG DEVICES |
| Series | TxDAC+R |
| Reference Type | Internal |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Voltage - Supply, Analog | 3.13V ~ 3.47V |
| Voltage - Supply, Digital | 1.14V ~ 1.26V |
| Differential Output | Yes |
| Settling Time | 20ns(Typ) |
| Number of D/A Converters | 4 |
| INL/DNL (LSB) | ±2/±1 |
| Architecture | Oversampling Interpolated Dac |
| Data Interface | JESD204B |
| Number of Bits | 16 |
| Operating Temperature Range | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Device Package | 88-LFCSP-VQ(12x12) |
・Product description information is provided for convenience to provide an overview of the product.
・Please refer to the data sheet issued by the manufacturer for the relevant official information.



