0458003.DR
LITTELFUSE
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
包裝類型:cut tape
Management ID:st49386340
Date Code:20+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Approvals | cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Case/Package | 1206 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current Rating | 3 A |
| Depth | 1.58 mm |
| Fuse Current | 3 A |
| Height | 1.5748 mm |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Pins | 2 |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 49 mΩ |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 63 V |
| Voltage Rating (AC) | 48 V |
| Voltage Rating (DC) | 75 V |
| Width | 1.5748 mm |
| Working Voltage | 48 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



