0215010.MXEP
LITTELFUSE
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
包裝類型:bulk
Management ID:st49386217
Date Code:20+
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Approvals | CE, CSA, KC, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Case/Package | Axial |
| Current Rating | 10 A |
| Diameter | 5.8 mm |
| Fuse Current | 10 A |
| Housing Material | Ceramic |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Through Hole |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Bulk |
| Power Dissipation | 4 W |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Resistance | 6.585 mΩ |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Working Voltage | 250 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



