NFM21CC102R1H3D
MURATA
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-4
原產國:JP
Management ID:st49316669
Date Code:2013
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 1 nF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Current | 1 A |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 300 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 1 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Weight | 5.499807 mg |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,313
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 99 | $0.127 |
| 100 - 299 | $0.126 |
| 300 - 499 | $0.082 |
| 500 - 999 | $0.074 |
| 1,000 - 3,999 | $0.067 |
| 4,000 - 4,999 | $0.062 |
| 5,000 - 9,999 | $0.062 |
| 10,000 - | $0.061 |



