NFM21CC223R1H3D
MURATA
RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:A-4
包裝類型:cut tape
Management ID:st49316478
Date Code:2010+
文件
商品說明
| Capacitance | 22 nF |
| Case/Package | 0805 |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Current | 2 A |
| Current Rating | 2 A |
| DC Resistance (DCR) | 30 mΩ |
| Depth | 1.25 mm |
| Height | 950 µm |
| Insulation Resistance | 1 GΩ |
| Lead Free | Lead Free |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 4 years ago) |
| Max Current Rating | 2 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Max Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Packaging | Cut Tape |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Termination | Flat |
| Thickness | 850 µm |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 50 V |
| Voltage Rating | 50 V |
| Voltage Rating (AC) | 50 V |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Width | 1.25 mm |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 8
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 99 | $0.18 |
| 100 - 299 | $0.152 |
| 300 - 499 | $0.108 |
| 500 - 999 | $0.099 |
| 1,000 - 3,999 | $0.092 |
| 4,000 - 4,999 | $0.087 |
| 5,000 - 9,999 | $0.087 |
| 10,000 - | $0.086 |




