CY7C1061AV33-10ZXC
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Access Time | 10 ns |
| Address Bus Width | 20 b |
| Case/Package | TSOP |
| Density | 16 Mb |
| Frequency | 1 MHz |
| Interface | Parallel |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Max Supply Current | 275 mA |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Memory Size | 2 MB |
| Memory Type | RAM, SDR, SRAM, SRAM - Asynchronous |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Mount | Surface Mount |
| Nominal Supply Current | 275 mA |
| Number of Pins | 54 |
| Number of Ports | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Sync/Async | Asynchronous |
| Termination | SMD/SMT |
| Word Size | 16 b |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.



