PCX1C820MCS1GS
NICHICON

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49214197
Date Code:15
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 82 µF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 8 mm |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 45 mΩ |
| Height | 7.5 mm |
| Height - Seated (Max) | 8.001 mm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Leakage Current | 262 µA |
| Life (Hours) | 3000 hours |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Mount | PCB , Surface Mount |
| Ripple Current | 1.3 A |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 16 V |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 870
MOQ:25
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 25 - 249 | $3.702 |
| 250 - 1,249 | $3.665 |
| 1,250 - 2,499 | $3.59 |
| 2,500 - 12,499 | $3.534 |
| 12,500 - 24,999 | $3.506 |
| 25,000 - 49,999 | $3.501 |
| 50,000 - 99,999 | $3.497 |
| 100,000 - | $3.49 |



