1-2834006-2
TE CONNECTIVITY

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st49022382
Date Code:16
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Approvals | UL |
| Connector System | Wire-to-Board |
| Connector Type | Connector, Receptacle |
| Contact Current Rating | 6 A |
| Contact Plating | Lead, Nickel, Tin |
| Current Rating | 6 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Height | 4.48 mm |
| Housing Color | Natural |
| Insulation Diameter | 2.1 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 3 weeks ago) |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Operating Supply Voltage | 400 V |
| Packaging | Tape & Reel |
| Sealable | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 265
MOQ:50
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 50 - 499 | $1.851 |
| 500 - 2,499 | $1.795 |
| 2,500 - 4,999 | $1.758 |
| 5,000 - 24,999 | $1.75 |
| 25,000 - 49,999 | $1.745 |
| 50,000 - 99,999 | $1.741 |
| 100,000 - | $1.739 |
| - | - |



