LNY2G682MSEG
NICHICON

RoHS狀況:RoHS
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st48867241
Date Code:21
文件
商品說明
| Capacitance | 6.8 mF |
| Case/Package | Radial |
| Diameter | 63.5 mm |
| Dielectric Material | Aluminium |
| Features | General Purpose |
| Height | 165 mm |
| Height - Seated (Max) | 164.9984 mm |
| Lead Pitch | 28.6 mm |
| Leakage Current | 4.95 A |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Chassis Mount, Clamp |
| Number of Pins | 2 |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No |
| Ripple Current | 19.1 A |
| Ripple Current (AC) | 19.1 A |
| Schedule B | 8532220085, 8532220085|8532220085|8532220085|8532220085|8532220085 |
| Termination | Screw |
| Test Frequency | 120 Hz |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage | 400 V |
| Voltage Rating | 400 V |
| Voltage Rating (DC) | 400 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 15
MOQ:1
SPQ:1
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - 9 | $266.472 |
| 10 - 49 | $263.671 |
| 50 - 99 | $262.737 |
| 100 - 499 | $262.27 |
| 500 - 999 | $261.99 |
| 1,000 - 1,999 | $261.67 |
| 2,000 - 3,999 | $261.243 |
| 4,000 - | $260.982 |




