UZS1C100MCL1GB
NICHICON
庫存類別:質量保證
供應商排名:B-1
Management ID:st48749320
Date Code:2004
當本公司管有此產品的不同批次時、產品的外觀及包裝並不一定如以上圖像所示。
如欲了解詳情、請點擊上面「查詢詳情」與我們聯絡。
文件
商品說明
| Capacitance | 10 µF |
| Case/Package | Radial |
| Contact Plating | Tin |
| Diameter | 4 mm |
| Dissipation Factor | 0.24 % |
| Features | General Purpose |
| Height | 11 mm |
| Height - Seated (Max) | 4.5974 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Leakage Current | 3 µA |
| Life (Hours) | 2000 hours |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 years ago) |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Mount | Surface Mount |
| Polarity | Polar |
| Radiation Hardening | No |
| Ripple Current | 23 mA |
| Ripple Current (AC) | 23 mA |
| Termination | SMD/SMT |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage Rating | 16 V |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
・This information is intended to provide a brief overview of the item.
・For a more comprehensive explanation of this product, please refer to the manufacturer's
official data sheet.
庫存量: 1,592
| 購買數量 | 單價(FOB JAPAN) |
|---|---|
| 1 - | $0.00 |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |
| - | - |



